Bu sene çocuǧunuzun okulunda bir proje üzerine araştirma yürütülüyor, bu araştirma konusu; farkli ülkelerden yeni gelen çocuklarin kendinlerini daha iyi his etmeleri için ne yapabiliriz.

Bu sene çocuǧunuzun okulunda bir proje üzerine araştirma yürütülüyor, bu araştirma konusu; farkli ülkelerden yeni gelen çocuklarin kendinlerini daha iyi his etmeleri için ne yapabiliriz. Projenin adi ise ‘RefugeesWellSchool’ (‘IyiMülteciOkul’)

Bu proje alti ayri ülklede farkli üniversitelerin beraber çalişmalari ile oluyor. Birlikte yaptiǧimiz araştirmada öǧrenmeye çaliştiǧimiz şey, okuldaki tiyatro, groep- ve sinif tartişmalarina benzer faaliyetlerin, gençlerin kendilerini nasil iyi his ettirebilir, ve bunun okul içerisindeki başarilarini, yaşitlari ile sosyal ilişiklerini daha iyi nasil yükseltebilir.

Umudumuz öǧretmenlere ve okullara farkli etnikteki gençlere okul döneminde daha iyi nasil destek olunabileceǧine dair bilgi vermek. Ebeveyinlerin bizimle birlikte bu projede yer almalari bizim için çok önemli ve verimli olacaktir. Cünki biz ailelerin deneyimlerinden çok büyük bir katki alacaǧimiza inaniyoruz.

Bu okul döneminde sizinde izninizi alarak hem size hemde cocuǧunuza birkaç sorumuz olacaktir.  Cocuǧunuz okul ile birlikte pilanladigimiz faliyetlerde yer alacaktir (örneǧin: tiyatro ve sinif tartişmalari)

Bu proje ile alakali sorularinizi okula yada okuldaki RefugeesWellSchool sorumlusuna iletebilirsiniz.